Uzman Görüşü: Boğa için Yüksek Kazanç Potansiyelli 3 Altcoin!

Altcoinbuzz ekibinden kripto uzmanı Stu L’ye göre Web3, yatırım yapılacak en güvenli kripto sektörü. Her şey yükseliyor gibi göründüğünde güvenlik aklınızdaki son şey olabilir. Ancak balonlar, özellikle de meme coin gibi alanlarda, patlar. Ve patladıklarında da değerlerinin %99’unu kaybederler. Bunu daha önce de gördük ve yine göreceğiz. Ancak altyapı, tüm bu boğa piyasası ve onu takip eden her türlü piyasa için tutabilirsiniz. Uzman düşük risk ve yüksek kazanç için 3 altcoin paylaşıyor.

İlk sıradaki altcoin: Wanchain (WAN)

Köprüler hakkında konuşmadan altyapı hakkında konuşamazsınız. Ve köprülerin OG’si hakkında konuşmadan köprüler hakkında konuşamazsınız. Wanchain. Altyapı ve Birlikte Çalışabilirlik el ele gider. Birçok proje iyi bir köprü erişimine sahipken, birçoğu buna sahip değil ve buna ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle, örneğin en son Wanchain’e yer verdiğimizde Cardano köprüsünün öneminden bahsetmiştik. Cardano küçük, izolasyoncu, ayrılıkçı bir ada ülkesi gibiydi. Ve şimdi Cardano Köprüsü sayesinde EVM’ye ve kripto dünyasının geri kalanına daha iyi bağlandı.

Bu gerçekten çok basit. Ekosistemler daha iyi köprülere sahip olduklarında büyürler. Ekosistemler Wanchain ile entegre olduklarında büyürler. Wanchain, hangi Blockchain üzerinde çalıştığınızı neredeyse önemsiz hale getirmek istiyor. XFlows’un arkasındaki amaç budur. XFlows, en çok işlem gören 2 coin olan USDT ve USDC’yi alır ve birçok Blockchain’de yerel token ticareti yapmanızı sağlar. Avalanche üzerinde yerel USDC’niz varsa, bunu taşıyabilir ve Polygon üzerinde yerel USDC alabilirsiniz. Ve 2 büyük stablecoin’i destekleyen diğer birçok EVM Blockchain.

Tüm bunlar ve Wanchain’in WAN tokeninin değeri yalnızca 52 milyon dolar. Bu da onu küçük sermayeli bir proje yapıyor. Yalnızca köprüleme ve kazandıkları köprü ücretlerinden çok daha değerli olması gerekiyor gibi görünüyor. Ancak bu bir pazarlık ve oldukça büyük bir pazarlık.

İkinci sırada PARSIQ (PRQ) geliyor

Sırada PARSIQ var. Bir Katman 1 veya Katman 0 projesi bir ekosistem oluşturacaksa, veri indeksleme ve sorgulamaya ihtiyaç duyar. Basit işlem verilerinden ekosistem uygulamalarının bağlanabilmesine kadar her projenin buna sahip olması gerekir. İşte PARSIQ bunu yapıyor.

PARSIQ sürekli yenilikler yapıyor. Yeni Reaktif Ağ ürünü veri sektörünü alt üst edecek. Bu da onların devasa büyüme potansiyeline katkıda bulunuyor. Bu oldukça basit. Tüm altcoin projelerinin bu araçlara ihtiyacı var. The Graph bu alanda 1 numara, PARSIQ ise yükselen yıldız, gelecek vaat ediyor. Nispeten düşük piyasa değeri nedeniyle PARSIQ için risk-getiri oranının daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Sadece The Graph’in mevcut piyasa değerine ulaşmak neredeyse 100 kat. PARSIQ için bu risk/getiri oranı bizim için çok iyi çalışıyor.

Son sıradaki altcoin: Morpheus Labs (MIND)

Altyapı sadece her projenin ihtiyaç duyduğu bir şey değildir. PARSIQ ile indeksleme veya Wanchain gibi bağlantı köprüleri gibi araçlarla. Altyapının bir diğer önemli parçası da insanlara Blockchain’leri kolayca oluşturabilmeleri için araçlar sağlıyor. Blockchain’inizi oluşturmanın kolaylığı hakkında düşündüğümüzde, Cosmos muhtemelen akla gelen ilk isimdir. SDK’sı sektörün gıpta ettiği bir araç.

Ancak başka harika araçlar da var. Örneğin, standart bir SDK’da Blockchain’inizi onların seçtiği dilde oluşturmanız gerekir. Cosmos için bu Golang ya da Go versiyonudur. Peki ya mevcut bir projeniz varsa ama Rust, Solidity ya da başka bir dilde kodladıysanız? Şansınız yok mu? Morpheus Labs sayesinde cevap hayır. Standart BaaS (Blockchain-As-A-Service), herhangi bir firmanın kendi Blockchain’inin oluşturmasına olanak tanıyan bir platformdur.

Şimdiye kadar, bu platform en çok Web3‘te yer almak isteyen mevcut Web2 projelerine fayda sağladı. Bu da mantıklı. Teknoloji çalışanları ve yaptıkları işte uzmanlıkları var. Kullandığımız tüm SaaS’larda olduğu gibi “hizmet olarak” özelliği, bir Web3 sürümü oluşturmayı kolay, hızlı ve ucuz hale getiriyor. Sonucu belirsiz bir şey oluşturmak için milyonlar harcamak yerine, bir işletme çok az bir ücret karşılığında Blockchain oluşturabilir. Yeni uygulamalar denemek için harika. İşletmeler buna bayılıyor. Bir Blockchain oluşturmak için bu platformlardan daha fazlası ortaya çıkacaktır. Ve tüm bunlar olurken Morpheus sektörün bu kısmında liderliğini sürdürecektir.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzman ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x